banner_isbanknew

banner_gsgm

banner_tsf

Datça Belediyesi
hava_kuvvetleri_100_yil

Türkiye İş Bankası
2012 TÜRKİYE HIZLI SATRANÇ ŞAMPİYONASI
Turkiye_Hizli_Satranc_Sampiyonasi_kucuk
Datça Belediyesinin desteğinde 2011-2012 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası 18-22 Ağustos 2011 tarihlerinde Türk Hava Kuvvetlerinin Kuruluşu'nun 100. Yılı anısına Muğla Datça Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacaktır.


Yoğun talep üzerine son başvuru tarihi 15 Ağustos Pazartesi 2011 saat 16.00' ya kadar uzatılmıştır. Yarışmanın kayıtları online olarak turnuva sayfasından yapılmaktadır.


 
Tüm katılımcılar kendi imkanları ile konaklayacak olup, federasyon bir organizasyon yapmayacaktır. 


DATÇA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Belli başlı konaklama tesisleri aşağıya çıkartılmıştır.
Katılımcılarımız kalacakları otele Satranç Şampiyonası için geleceklerini söylemeleri halinde bazı oteller indirim yapabilecektir.
Katılımcılar karşılaştıkları konaklama problemleri ile ilgili olarak Datça İlçe Temsilcisi İbrahim ÇAP 'a (0507 724 29 53) nolu telefondan ulaşabilirler.

* Sosyal Tesisler http://www.datcasosyaltesisler.com/       0 252 712 3291
   40 TL 2 kişilik odada kişi başı yarım pansiyon, 7-12 yaş 1 çocuk yüzde 50 indirimli, 0-6 yaş ücretsiz.

* Tropicana Otel http://www.tropicana-datca.com/
  40 TL 2 kişilik odada kişi başı Oda Kahvaltı. 7-12 yaş 1 çocuk yüzde 50 indirimli, 0-6 yaş ücretsiz.

* Mare Otel http://www.hotelmare.com.tr/
   85 TL 2 kişilik odada kişi başı Oda Kahvaltı. 7-12 yaş 1 çocuk yüzde 50 indirimli, 0-6 yaş ücretsiz.
   Akşam yemeği farkı 15 TL

* Club Datça http://www.clubdatcahv.com/fiyatlar.htm
  85 TL 2 kişilik odada kişi başı Yarım Pansiyon. 7-12 yaş 1 çocuk yüzde 50 indirimli, 0-6 yaş ücretsiz.
  Farklı fiyat seçenekleri için lütfen Satranç Şampiyonası için kalacağınızı belirtiniz.

* Fora Apart Otel http://www.otelfora.com/fiyat.htm

* Luna Hotel http://www.lunadatca.com/indextr.html

* Uslu Apart & Hotel http://www.usluapartotel.com/kurban.htm
 Farklı fiyat seçenekleri için lütfen Satranç Şampiyonası için kalacağınızı belirtiniz.

* Olimpos Hotel http://www.hotelolimpos.com/?mod=119

Datçanın Genel Tanıtımı

Datça, Muğla'nın Akdeniz kıyısında yer alan küçük ve şirin bir kasabasıdır. Datça'ya dağların ve şelalelerin arasından kıvrılarak uzanan bir yoldan çam, zeytin, badem ve narenciye agaçlarının eşsiz güzelliği ve mis kokuları arasından geçerek varırsınız. Tüm bu güzelliklerin yanında sizlere yol boyunca Akdeniz'in eşsiz kıyı şeridinin huzurlu görüntüsü eşlik eder. Senenin 365 gününün 300 gününün güneşli geçtiği, Sunsail yatlar ve guletlerin karaya bağlanıp demir attıkları, şirin balık restoranları, alışveriş mağazaları ve hastanenin bulunduğu bir liman kasabasıdır.
21_340datca1.jpg
Marmaris'ten 67 km. mesafededir, Datça doğanın bozulmadığı, cennetten bir yer olup, stres ve üzüntüden uzak bir yaşam isteyenler için, ideal bir yerdir. Datça dünyada oksijeni en yüksek yerlerin içinde ikinci gelmektedir.Bu nedenle astım ve kalp yetersizliği çeken kişiler için Datça ideal bir yerdir. Yazın ortalama sıcaklık 35 derece olmasına rağmen genellikle başka yörelerde 25 derecede bile hissedilen bunaltıcı hava burada yaşanmamaktadır. Kuzeyden esen sıfır rutubetsiz rüzgârı sayesinde çok rahat bir şekilde yaşamınızı geçirebilirsiniz, sörf yapabilir, temiz denizde yüzebilir ve dalabilirsiniz.
datca-ince_burun.jpg
Datça, yüzlerce yıldır denizle bütünleşen doğal güzelliğiyle,insanların hayranlığını kazanan bir yerleşim birimidir. Döneminin en önemli liman kentlerinden biri olan Knidos'un tarihi ve kültürel zenginliği üzerine kurulu Datça üzerinde yaşayan Anadolu uygarlıklarının vazgeçilmezlerinden biri.
604723datca2.jpg
Datça, yüzlerce yıldır denizle bütünleşen doğal güzelliğiyle,insanların hayranlığını kazanan bir yerleşim birimidir. Döneminin en önemli liman kentlerinden biri olan Knidos'un tarihi ve kültürel zenginliği üzerine kurulu Datça üzerinde yaşayan Anadolu uygarlıklarının vazgeçilmezlerinden biri.
Persler, Atinalılar,Romalılar, Germiyanoğulları ve son olarak da Osmanlı İmparatorluğu bu güzel ilçenin tarihsel birikimine katkı sağlamış. Datça, Anadolu'nun güney batısında, Gökova ve Hisarönü körfezleri arasında,birbirinden güzel koy ve plajları, pırıl pırıl tertemiz denizi, köklü tarihi, bozulmamış doğası, zengin flora ve faunası, oksijeni bol, nem oranı düşük, yılın 300 günü güneşli havası, ılık iklimi ile Akdeniz ve Ege'nin buluştuğu bir cennettir. Tarihte, Datça Yarımadası'nın havasının insanları iyileştirdiğine dair rivayetler olduğu gibi günümüzde de kalp, dolaşım, sinir ve romatizma hastaları tarafından Datça tercih edilmektedir.

 
Turkish Chess Federation © 2011